Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa– to  zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. Roztwory do mezoterapii to zazwyczaj mieszanka trzech substancji rewitalizujących (odmładzających) i regenerujących, zwanych koktajlami. Koktajle działają w zależności od składu: odżywczo, regeneracyjnie, pobudzająco. Substancje te nie przechodzą do układu krążenia, lecz działają miejscowo, powoli rozchodząc się w skórze i poprawiając jej kondycję.

Wskazania do wykonania mezoterapii:

  • starzenie się skóry- poprawia jędrność, elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry. Spłyca drobne zmarszczki, poprawia owal twarzy;
  • cellulit i rozstępy – bardzo dobre efekty w terapii łączonej z masażem lub endermologią.
  • wypadanie włosów – w koktajlach leczniczych miesza się preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy, stymulujące odrost włosów.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

 

toczeń rumieniowaty układowy

stwardenienie rozsiane

terapia przeciwnowotworowa (leki immunosupresyjne)

nietolerancja skóry na iniekcję

choroby serca,rozrusznik

zakażenia wirusowe,

zakażenia bakteryjne,

zakażenia grzybicze,

alergiczne zapalenia skóry,

 

choroby tkanki łącznej,

choroby przewlekłe,

cukrzyca,

 

uszkodzenia ciągłości skóry,

łuszczyca,

terapia retinoidami,

skłonność do bliznowców,

nadwrażliwość na słońce,

ciąża i okres laktacji,

zaburzenia psychiczne,

depresja,

zabiegi z przerwaniem ciągłości tkanki w przeciągu ostatnich 6 miesięcy.

 

Przed zabiegiem  nie należy: 7-10 dni nie przyjmować aspiryny i innych niesteroidowychleków przeciwzapalnych, witamine E oraz leków obniżających krzepliwość krwi.

Po zabiegu  mogą wystąpić siniaki lub wybroczyny ,rumień ,obrzęk jako reakcja po nakłuciu igłą.Po zabiegu nie nakładamy makijażu przez min 12 godz.

Unikamy słońca,sauny, basenu,wysiłku fizycznego

 

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa przynosi takie spektakularne efekty?

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa (kilo daltony). Dla porównania np. najmniejsza wyizolowana cząsteczka kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. Kremy , maski, balsamy działają wyłącznie na powierzchni warstwy rogowej naskórka. Jest to bardzo ważna pielęgnacja, jednakże nie ma ona wpływu na skórę właściwą a tym samym nie maja taże wpływu na budowanie kolagenu, liftingowanie, odmładzanie ani rewitalizację.

Wszystkie procesy odpowiedzialne za postępowanie starzenia się skóry zachodzą w skórze właściwej. Mezoterapia igłowa działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia się skóry po pierwsze wykorzystując mikroiniekcje wstrzykujemy pistoletem substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt w skórze właściwej spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę.  kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie proces nakłucia podczas mezoterapii również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsce organizm traktuje jako uszkodzone, następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej, wzmocnienie naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu.

Czy można przerwać serię zabiegów?

Wykonanie nawet jednego zabiegu spowoduje dostarczenieskórze substancji, których skóra nigdy nie otrzymywała, spowoduje to oczywiście jej odbudowę i syntezę procesów naprawczych niemniej jednak przy większych deficytach skóry dojrzałej zalecane jest celem komplementarnego uzupełnienia niedoborów wykonanie pełnej serii zabiegów mezoterapii.