Nowość- Fala uderzeniowa Storz Medical

storzradial shock wave

Terapia falami akustycznymi – skuteczna metoda leczenia cellulitu.

 

Czym jest terapia falami akustycznymi i dlaczego jest to skuteczna metoda leczenia cellulitu? Terapia korzysta z akustycznych fal dźwiękowych, generowanych wewnątrz uchwytu i delikatnie przenoszonych na dotknięte cellulitem partie ciała. Fale akustyczne mają zastosowanie w medycynie od lat 80., gdy zaczęto rozbijać przy ich pomocy kamienie nerkowe, natomiast od lat 90 stosuje się je w leczeniu schorzeń ścięgien i mięśni. Nowoczesne zabiegi, których celem jest zwalczanie cellulitu, polegają na emitowaniu fal akustycznych na obszary ciała objęte cellulitem. W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry. Pozwala to na osiągnięcie następujących rezultatów:
– skóra staje się wygładzona i odmłodzona
– tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu
– tkanka łączna napina się, dzięki czemu komórki tłuszczowe są zatrzymywane w warstwie podskórnej
– obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu
Mierzalne i widoczne wyniki

Badania, przeprowadzone w Szwajcarii, wykazały 110% poprawy elastyczności skóry u pacjentek poddanych terapii. Wszystkie pacjentki uczestniczące w badaniu były niezwykle zadowolone z efektów z terapii falami akustycznymi.

Procedura:

 

Zakres i sposób leczenia omawia się z pacjentką. Następnie nakłada się żel kontaktowy na obszar poddawany terapii, aby upewnić się, że fale akustyczne dotrą do celu bez straty energii. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czas trwania i częstotliwość zabiegów:

 

Na ogół, zabieg AWT trwa około 30 minut. W zależności od stopnia nasilenia cellulitu, konieczne jest przeprowadzenie 6 do 10 sesji w odstępach 3- lub 4-dniowych.

Zalecenia dodatkowe:

 

AWT należy połączyć z trzydziestoma minutami ćwiczeń fizycznych dziennie, dietą niskotłuszczową, a także należy pić od 2 do 3 litrów płynów dziennie, by zapewnić szybką eliminację zbytecznych produktów przemiany materii.

Które obszary ciała można poddawać zabiegom?

 

AWT można wykonywać u pacjentek w każdym wieku. Dzięki tej terapii, skóra odzyskuje naturalną elastyczność i napięcie, wygląd sylwetki ulega poprawie, a obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu.

Obszary leczenia:
– Pośladki
– Ramiona
– Uda

Czy można określić stopień zaawansowania cellulitu?

 

Aby zmierzyć nasilenie cellulitu, korzysta się na ogół ze skali Nürnberger-Müller, która pozwala na rozróżnienie poszczególnych stadiów występowania cellulitu.
– Stadium 0: Brak nierówności przy ściśnięciu skóry
– Stadium I: Brak spontanicznych oznak zmian, nierówności uwidaczniają się po naciśnięciu skóry
– Stadium II: Nierówności na powierzchni skóry są widoczne w pozycji stojącej, brak nierówności w pozycji leżącej
– Stadium III: Nierówności na powierzchni skóry są widoczne zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej

Efekty zabiegów falami akustycznymi w leczeniu cellulitu

Cellulit może mieć ogromny wpływ na wygląd i samopoczucie bez względu na stadium rozwoju. Wiele kobiet, dotkniętych tym zjawiskiem, cierpi z powodu wyglądu swoich nóg, a co za tym idzie, ich jakość życia ulega obniżeniu. Cellulit wiąże się z obniżeniem zdolności transportowej naczyń chłonnych. AWT® przyspiesza przepływ w tym układzie, stymuluje metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych.

 

Efekty: naskórek i warstwa tkanki podskórnej

 

Przed zabiegiem: Powiększone komórki tłuszczowe są wypychane w kierunku powierzchni skóry, co daje efekt typowej skórki pomarańczowej. Pozbawione elastyczności pionowe włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z tkanką tłuszczową, co sprawia, że skóra nabiera nieestetycznego wyglądu. Miejscowe krążenie krwi ulega znacznemu ograniczeniu.

 

 

c_przed i po zabiegu

 

 

W trakcie zabiegu:

Do ciała wprowadza się oscylacyjne fale akustyczne. Tkanka łączna ulega rozluźnieniu, a elastyczność naskórka wzrasta. Krążenie krwi w tkankach znacząco się poprawia. Stymulowana jest produkcja kolagenu, co wzmacnia zarówno naskórek, jak i skórę właściwą.

 

 

c_w trakcie zabiegu

 

 

Po zabiegu:

Wynikiem działania fal akustycznych jest poprawa napięcia i przywrócenie naturalnej elastyczności skóry i tkanki łącznej, a co za tym idzie, widoczna i długotrwała poprawa wyglądu skóry.

 

w trakcie terapii   przed zabiegiem   3 miesiące po zabiegu

Więcej informacji pod nr. tel. 608345 300